Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Manufaktura Zapachów MOIRA powstała w Warszawie, z miłości i pasji do rzeczy pięknych.

Świece towarzyszą nam na co dzień, niezależnie od okazji czy pory dnia. Któregoś dnia jednak zapragnęliśmy czegoś więcej niż ładnego zapachu, zatopionego w parafinie. Zapragnęliśmy tworzyć produkty w całości naturalne, na bazie wyłącznie naturalnych olejków eterycznych oraz wosku sojowego, które swym nietuzinkowym zapachem będą zachwycać, pobudzać i inspirować.

Wszystkie warianty świec z naszej Manufaktury są naszymi autorskimi kompozycjami zapachowymi.

Aromaterapeutyczne działanie naszych świec

Świece z naszej Manufaktury mogą być wykorzystywane w aromaterapii, gdyż zawierają jedynie naturalne olejki eteryczne oraz roślinny wosk sojowy. Olejki eteryczne są całkowicie naturalnymi wyciągami roślinnymi i w odróżnieniu od syntetycznych mieszanek zapachowych, posiadają aromaterapeutyczne właściwości.

Głównym celem aromaterapii jest przywracanie równowagi ciała i umysłu. Aromaterapia relaksuje, odpręża, koi napięcia nerwowe. Jest to niezwykle prosty, przyjemny sposób na usuwanie wielu dolegliwości.

Gwarancja jakości świec MOIRA

Na rynku dostępnych jest niezliczona ilość świec zapachowych w różnym przedziale cenowym. Te najtańsze można kupić już za kilka złotych, a najbardziej popularne, z wyższej półki cenowej, oscylują w granicach kilkuset złotych. Niestety, w wielu przypadkach za wysoką ceną nie idzie wysoka jakość. Otrzymywanie olejków eterycznych jest niezwykle kosztowne, np. w przypadku olejku różanego na 1 kg esencji potrzeba 5000 kg płatków ze świeżo otwartych kwiatów, dlatego właśnie producenci świec, aby zaoszczędzić na kosztach produkcji, decydują się na używanie sztucznych substancji zapachowych. Takie świece nie mają działania aromaterapeutycznego, nie będą zawierały naturalnych składników, a syntetyczne substancje zapachowe oraz chemiczną parafinę. 

Warto również wiedzieć, że ze względów technologicznych lub ekonomicznych, z wielu roślin olejków eterycznych pozyskać nie można. Nie ma więc olejków eterycznych z jaśminu, fiołka, tuberozy, konwalii, peonii, i wielu innych. Zatem nie można mówić, że np. świeca o zapachu jaśminu czy tuberozy, będzie świecą naturalną z olejkami eterycznymi z tychże kwiatów. Wszystkie produkty sprzedawane jako olejki z tych roślin są sztucznymi kompozycjami zapachowymi, które nie mają żadnych właściwości terapeutycznych[i].

Wszystkie świece z naszej manufaktury wykonujemy ręcznie w małych ilościach, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Używamy wyłącznie naturalnych składników najwyższej jakości od zaufanych dostawców - naturalnego, wosku sojowego oraz prawdziwych olejków eterycznych. Nie dodajemy sztucznych substancji zapachowych, chemicznych barwników, produktów ropopochodnych, ani wosku pszczelego. Gwarantujemy ręczne wykonanie każdej świecy i najlepsze, naturalne składniki.

  • Kupujcie świece świadomie - znane marki często używają syntetycznych zapachów i sztucznych barwników
  • Nie bójcie się pytać czy świeca posiada naturalne olejki eteryczne czy sztuczne substancje zapachowe
  • Wybierajcie produkty od polskich rzemieślników z małych manufaktur - macie wtedy pewność, że kupujecie produkt niepowtarzalny, stworzony z naturalnych składników  z pasją i miłością
  • Zapalajcie świece nie tylko od święta :) 

Mamy nadzieję, że świece z naszej Manufaktury zagoszczą w Waszym życiu jako codzienny rytuał.

♥ Made in Poland| Made with love| 100% vegan & nature friendly

 --- 

[i] http://www.drbeta.pl/webpage/pl/dr-beta-radzi.html

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl