O Firmie

Manufaktura Zapachów MOIRA powstała w Warszawie, z miłości i pasji do rzeczy pięknych. 

Świece towarzyszą nam na co dzień, niezależnie od okazji czy pory dnia, jednak któregoś dnia zapragnęliśmy czegoś więcej niż ładnego zapachu, zatopionego w parafinie. Zapragnęliśmy tworzyć produkty w całości naturalne, na bazie wyłącznie naturalnych olejków eterycznych oraz wosku sojowego, które swym nietuzinkowym zapachem będą zachwycać, pobudzać i inspirować.

Aromaterapeutyczne działanie naszych świec

Świece z naszej Manufaktury mogą być wykorzystywane w aromaterapii, gdyż zawierają jedynie naturalne olejki eteryczne oraz roślinny wosk sojowy. Olejki eteryczne są całkowicie naturalnymi wyciągami roślinnymi i w odróżnieniu od syntetycznych mieszanek zapachowych, posiadają aromaterapeutyczne właściwości. Głównym celem aromaterapii jest przywracanie równowagi ciała i umysłu. Aromaterapia relaksuje, odpręża, koi napięcia nerwowe. Jest to niezwykle prosty, przyjemny sposób na usuwanie wielu dolegliwości.

Gwarancja jakości świec MOIRA

Wszystkie świece z naszej manufaktury wykonujemy ręcznie w małych ilościach, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Używamy wyłącznie naturalnych składników najwyższej jakości od zaufanych dostawców - naturalnego wosku sojowego oraz prawdziwych olejków eterycznych. Nie dodajemy sztucznych substancji zapachowych, chemicznych barwników, produktów ropopochodnych, ani wosku pszczelego. Gwarantujemy ręczne wykonanie każdej świecy i najlepsze, naturalne składniki, a wszystkie zapachy świec MOIRA, to nasze autorskie kompozycje.

Olejki eteryczne i ich właściwości

Otrzymywanie olejków eterycznych jest niezwykle kosztowne. Np. w przypadku olejku różanego na 1 kg esencji potrzeba aż 5000 kg płatków ze świeżo otwartych kwiatów! Warto również wiedzieć, że ze względów technologicznych lub ekonomicznych, z wielu roślin olejków eterycznych pozyskać nie można. Nie ma więc olejków eterycznych z jaśminu, fiołka, tuberozy, konwalii, peonii, i wielu innych. Zatem nie można mówić, że np. świeca o zapachu jaśminu czy tuberozy, będzie świecą naturalną z olejkami eterycznymi z tychże kwiatów. Wszystkie produkty sprzedawane jako olejki z tych roślin są sztucznymi kompozycjami zapachowymi, które nie mają żadnych właściwości terapeutycznych[i].

Jak kupować świece?

♥ Nie bójcie się pytać czy świeca posiada naturalne olejki eteryczne czy sztuczne substancje zapachowe.

♥ Wybierajcie produkty od polskich rzemieślników z małych manufaktur - macie wtedy pewność, że kupujecie produkt niepowtarzalny, stworzony z naturalnych składników z pasją i miłością

♥ Cieszcie się zapachem i płomieniem świecy nie tylko od święta :) 

 

 

--- 

[i] http://www.drbeta.pl/webpage/pl/dr-beta-radzi.html

♥ Made in Poland| Made with love| 100% vegan & nature friendly 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl