Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak wybrać świecę online

Jak wybrać idealny zapach świecy?

Czy zakup zapachowej świecy przez Internet ma w ogóle sens? Wszak nie poczujemy, tego co w świecy jest najważniejsze – jej zapachu. Z drugiej jednak strony, wszyscy kochamy zakupy online. To duża oszczędność czasu, dużo większy wybór produktów i często dużo lepsze ceny niż w sklepach stacjonarnych. A zatem, czy da się dobrać idealny zapach świecy online nie czując jej zapachu? Taki, który nie będzie nas męczył, przytłaczał i wprowadzi kojący, relaksujący nastrój, który tak bardzo uwielbiamy? Na szczęście, za pomocą prostego narzędzia, z łatwością określimy zapach, który trafi w nasz gust.

 

Koło zapachowe

Wszyscy znamy koło barw, które przedstawia zasady mieszania się i powstawania barw. Podobnie rzecz się ma z zapachami. Przeszukując Internet natrafimy na wiele różnych propozycji przedstawienia zapachów na bazie koła. Nie jest to w żaden sposób ustandaryzowane, to znaczy, że każdy i każda branża może stworzyć swoje koła zapachowe grupujące zapachy w rodziny i klasy występujące w danej branży np. inne klasy zapachu będą wyszczególniać eksperci od palenia ziaren kawy, a inne z branży perfumiarskiej. Wszystko zależy w zasadzie od subiektywnej perspektywy danej osoby.

Poniżej przedstawiamy jedno z najbardziej popularny kół zapachowych, stworzone przez bardzo cenionego za swój wkład w taksonomię zapachu, perfumiarza Michaela Edwardsa. Grafika przedstawia 14 rodzin zapachowych w 4 podstawowych klasach: świeże, kwiatowe, orientalne i drzewne.

 

Wielu kreatorów zapachów wspomaga się takim kołem, aby mieszać i łączyć zapachy w unikalne mieszanki, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, abyście skorzystali z takiego koła dobierając idealne dla siebie nuty zapachowe podczas wyboru świecy zapachowej.
Jeśli jednak powyższe koło wygląda na nieco zbyt skomplikowane, w naszej Manufakturze stworzyliśmy koło zapachowe, który w łatwy i szybki sposób pozwoli Wam na wybranie świecy MOIRA o idealnym dla siebie zapachu. Grafika przedstawia podział umowny, ponieważ ocena zapachu jest zawsze subiektywna i zależna od perspektywy oceniającego. Często sami odrzucamy koło, eksperymentujemy i łączymy olejki zdając się na naszą „intuicję” zapachową.

CO DALEJ?
Gdy mamy już grupy zapachów, powstaje pytanie jak przyporządkować olejek czy świece do danej grupy? Czy jeden olejek może należeć jednocześnie do dwóch grup?

Poniższa tabela przedstawia olejki eteryczne, których używamy do tworzenia świec MOIRA. Jak w przypadku koła i poniższa tabela przedstawia podział umowny, ponieważ np. olejek z kwiaty ylang-ylang może być zaliczony zarówno do grupy zapachów egzotycznych jak i kwiatowych. Podobnie z olejkiem z igieł jodłowych – to zapach bezsprzecznie drzewny, ale również i żywiczny.Klasyfikacja zapachów, określanie ich konkretnych nut, to bardzo skomplikowany proces, którym zajmują się prawdziwi eksperci czy pasjonaci z niezwykle wrażliwymi zmysłami i ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Jednak, dla osób, które pragną pomóc sobie podczas wędrówki po świecie zapachów, powyższe koło oraz tabela mogą stanowić bardzo pomocne narzędzie ułatwiające proces wyboru idealnego zapachu świecy podczas zakupów przez Internet.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl