FAQ

Z czego zrobione są świece MOIRA?

Wszystkie świece z naszej Manufaktury wykonujemy ręcznie w małych ilościach, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Używamy wyłącznie naturalnych składników najwyższej jakości od zaufanych dostawców - naturalnego, wosku sojowego oraz prawdziwych olejków eterycznych. Do naszych świec nie dodajemy sztucznych substancji zapachowych, chemicznych barwników, produktów ropopochodnych, parafiny, ani wosku pszczelego. Gwarantujemy ręczne wykonanie każdej świecy i najlepsze, naturalne składniki. Każda nasza świeca jest w 100% naturalna i wegańska.

Z jakiego wosku zrobione są świece MOIRA?

Świece MOIRA wykonane są z najlepszej jakości naturalnego, roślinnego wosku sojowego. Wosk sojowy pozbawiony jest ropopochodnej parafiny, szkodliwej dla środowiska stearyny czy innych chemicznych i toksycznych składników, które znajdują się w większości świec dostępnych na rynku. W porównaniu do tradycyjnych, parafinowych świec, wosk sojowy pali się dłużej, równym, spokojnym płomieniem, nie kopci się i jest wolny od toksycznych substancji. W związku z tym jest bezpieczny dla zdrowia oraz środowiska naturalnego.

Co to są olejki eteryczne w świecach MOIRA?

W naszych świecach, oprócz roślinnego wosku sojowego, znajdują się wyłącznie naturalne olejki eteryczne, czyli składniki prosto z natury. Olejki eteryczne to produkty otrzymywane z surowców roślinnych takich jak: kwiaty, liście, korzenie, ziele, drewno, kora, gałązki, nasiona, owoce, skórki owoców, żywice i inne wydzieliny. Pozyskuje się je różnymi metodami, takimi jak destylacja z wodą, procesami mechanicznymi owocni, czy poprzez suchą destylację drewna .

Nie poprawiamy natury, a do świec MOIRA, nie dodajemy syntetycznych aromatów, gotowych mieszanek zapachowych czy sztucznych barwników. Dzięki temu w naszych produktach poczujesz prawdziwą, świeżą woń kwiatów, owoców, ziół i drzew, nie zaś syntetyczną, „identyczną z naturalną”, mieszankę zapachową.

Jakie właściwości mają świece MOIRA?

Świece z naszej Manufaktury mogą być wykorzystywane w aromaterapii, gdyż zawierają wyłącznie naturalne olejki eteryczne oraz roślinny wosk sojowy. Olejki eteryczne są całkowicie naturalnymi wyciągami roślinnymi i w odróżnieniu od syntetycznych mieszanek zapachowych, posiadają aromaterapeutyczne właściwości.
Głównym celem aromaterapii jest przywracanie równowagi ciała i umysłu. Aromaterapia relaksuje, odpręża, koi napięcia nerwowe. Jest to niezwykle prosty, przyjemny sposób na usuwanie wielu dolegliwości, takich jak napięcia nerwowe, migrenowe bóle głowy, niepokój czy stres.

Jak długo palą się świece MOIRA?

Świece MOIRA 200 ml palą się ok. 50 godzin.

Czy wosk w świecach MOIRA wypala się do równomiernie?

Spędziliśmy dużo czasu, aby jak najlepiej dobrać knot, który idealnie będzie roztapiał wosk w naszym naczyniu, a świeca będzie paliła się długo, jasnym i spokojnym płomieniem. Aby wosk wypalił się całkowicie do końca, najważniejsze jest pierwsze rozpalenie świecy, które powinno trwać do momentu roztopienia się wosku na całej powierzchni (ok. 2-3 godzin). Gwarantuje to, iż w naszej świecy, nie utworzy się z wosku „tunel”, wosk wypali się do czystego szkła, a zapach będzie miał możliwość nabrać mocy. Aby świeca nie kopciła się i paliła spokojnym płomieniem, rekomendujemy z czasem delikatne przycinanie knota i usuwanie jego zwęglonej końcówki.

Powierzchnia świecy MOIRA ma nierówności – czy to normalne?

Każdą naszą świece wykonujemy ręcznie więc nasze produkty mogą nieznacznie różnić się od siebie i posiadać drobne niedoskonałości w postaci nierówności czy wgłębień na powierzchni wosku. Zawartość olejków eterycznych w poszczególnych świecach także wpływa na sposób w jaki zastyga wosk, jednak nie ma to wpływu na jakość, intensywność zapachu czy na sposób palenia się świecy. Wszelkie niedoskonałości z powierzchni wosku giną wraz z pierwszym rozpaleniem świecy.

Czy zapach w świecach MOIRA jest intensywny?

Świece z naszej Manufaktury tworzone są od początku do końca osobiście przez nas, a wszystkie zapachy to nasze autorskie kompozycje. Zapragnęliśmy stworzyć świece, które swym naturalnym zapachem będą zachwycać, pobudzać i inspirować. Nie poszliśmy na łatwiznę i nie kupujemy gotowych, sztucznych mieszanek zapachowych. Poświęciliśmy dużo czasu, aby odpowiednio dobrać olejki i ich ilość, aby kompozycje zapachowe były spójne, nie przytłaczające, a jednocześnie, intensywne. Gwarantujemy wysoką jakość zapachową naszych świec.

Czy podczas palenia świec MOIRA może boleć głowa?

Ból głowy i złe samopoczucie może być spowodowane sztucznymi i chemicznymi substancjami, które uwalniają się podczas palenia świec parafinowych. Często producenci „tradycyjnych” świec zalecają wietrzenie pomieszczeń po paleniu ich świec. Wszystko czym oddychamy przenika do naszego krwiobiegu i nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Świece MOIRA stworzone są wyłącznie z naturalnych składników takich jak roślinny wosk sojowy oraz naturalne olejki eteryczne, które posiadają właściwości aromaterapeutyczne, pozytywnie wpływając na nasze samopoczucie. Odpowiednio dobrana świeca MOIRA potrafi przynieść ukojenie, spokój i załagodzić liczne dolegliwości, w tym bóle głowy.

Czy świece MOIRA są bezpieczne dla dzieci, kobiet w ciąży i zwierząt?

Tak, świece MOIRA są całkowicie bezpieczne dla dzieci, kobiet w ciąży i zwierząt, ponieważ nie posiadają chemicznych i toksycznych dodatków czy barwników.

Produkt, który mnie interesuje jest niedostępny. Czy jest szansa, żeby ponownie znalazł się w sklepie?

Tak, prosimy o maila i udzielimy wszelkich informacji: manufakturamoira@gmail.com

Jak można stworzyć swój ulubiony zapach?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferujemy możliwość stworzenia swojego ulubionego zapachu świec. W zakładce „stwórz swoją świece” znajduje się lista olejków eterycznych, którymi dysponujemy oraz koło zapachowe, które może pomóc w stworzeniu swojego zapachu. Rekomendujemy wybór 2-3 olejków. Cena za stworzenie swojej świecy wynosi od 119 do 159 zł (+ koszty wysyłki) w zależności od rodzaju i ilości wybranych olejków eterycznych. Służymy wsparciem i doświadczeniem w tworzeniu kompozycji zapachowych i z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Jakie są formy dostawy zamówionych produktów?

Zamówiony i opłacony produkt dostarczamy za pośrednictwem firmy kurierskiej FedEx  lub do paczkomatów InPost. Aktualny cennik dostaw na terenie Polski dostępny jest w zakładce „Realizacja zamówienia i dostawa” i zależny jest od wybranej metody dostawy  i ilości produktów. Jeżeli produkt widnieje na stronie jako dostępny, to maksymalny czas realizacji zamówienia podany jest przy tymże produkcie. 

W jaki sposób mogę zapłacić za produkty MOIRA?

Płatność za produkt można dokonać za pośrednictwem:
a) przelewu bankowego;
Dane do przelewu bankowego:
MOIRA Mateusz Teliński
ul. Adama Branickiego 10/4
02-972 Warszawa
Numer konta: Santander Bank Polska: 43 1090 2590 0000 0001 3737 1108
SWIFT: WBKPPLPP

b) za pobraniem, gotówką kurierowi

Czy zamówienie może być wysłane za granicę?

Z chęcią realizujemy zamówienia zagraniczne. Koszt przesyłek zagranicznych ustalany jest indywidualnie z Klientem – w zależności od docelowego miejsca dostawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl