O NAS

ŚWIECE TOWARZYSZĄ NAM NA CO DZIEŃ.
NIEZALEŻNIE OD OKAZJI CZY PORY DNIA.

Dlaczego wywróciliśmy swoje życie do góry nogami, aby zacząć robić świeczki?

Zanim zaczęliśmy robić świece, sami je kupowaliśmy w dużych ilościach.
Zdarzały nam się świeczki tanie, ze znanych sieciówek, ale kupowaliśmy również niszowe świece kultowych marek za ponad 300 zł i więcej. Bardzo nas rozczarowywały produkty drogie, które nie pachniały (w zasadzie pachniały tylko pod zakrętką), źle się wypalały, albo zapach po rozpaleniu był duszący i nie do zniesienia. Skoro nam się to przytrafiało, to na pewno i innym. Uznaliśmy więc, że nie ma na rynku dobrych, naturalnych i ekskluzywnych świec sojowych. Nie chcieliśmy robić świec w aptecznych słoiczkach ani na gotowych zapachach z hurtowni. Nie chcieliśmy nikogo kopiować. Chcieliśmy pójść dłuższą i trudniejszą drogą, na przykład poprzez samodzielne komponowanie zapachów i używanie wyłącznie naturalnych olejków eterycznych. Pragnęliśmy również na każdym kroku podkreślać polskie pochodzenie marki – stąd nazwa w jęz. polskim.

I tak zaczęła się nasza przygoda z zapachami...
 

Od początku wiedzieliśmy, że nie będziemy dla wszystkich.
To nie jest łatwe, ale tworzymy nasze świece dla tych, którzy pragną czegoś więcej niż tylko ładnego zapachu zatopionego w parafinie.

Dla wszystkich tych, którym zależy na prawdzie, na naturalnych surowcach, na nienachalnych i subtelnych zapachach stworzyliśmy świece w całości naturalne - na bazie wyłącznie naturalnych olejków eterycznych oraz wosku sojowego, które swym unikalnym zapachem ZACHWYCAJĄPOBUDZAJĄ, INSPIRUJĄ.

Aromaterapeutyczne działanie naszych świec

Nasze naturalne świece sojowe można wykorzystywać w aromaterapii, gdyż tworzymy je jedynie z naturalnych olejków eterycznych oraz roślinnego wosku sojowego.

Olejki eteryczne są całkowicie naturalnymi wyciągami z najbardziej wartościowych części roślin i w odróżnieniu od syntetycznych mieszanek zapachowych, posiadają właściwości aromaterapeutyczne. 
Aromaterapia relaksujekoi odpręża - słowem przywraca równowagę ciała i umysłu. 

OLEJKI ETERYCZNE - naturalne substancje znane i stosowane od tysięcy lat

Otrzymywanie olejków eterycznych jest niezwykle pracochłonne i kosztowne.
Dobrym przykładem jest różany olejek eteryczny - na 1 kg esencji potrzeba aż 5000 kg płatków ze świeżo otwartych kwiatów! W dodatku, najlepiej, aby kwiaty były zbierane o wschodzie słońca, kiedy jeszcze są zamknięte i posiadają pełną moc swoich aromatów. Dlatego 5 ml olejku różanego potrafi kosztować aż 1000 zł... a do świec dodaje się ich dużo, dużo więcej...

Warto również wiedzieć, że ze względów technologicznych lub ekonomicznych (zbyt kosztowny proces pozyskania), z wielu roślin nie można pozyskać olejków eterycznych. Nie ma więc olejków eterycznych z jaśminu, fiołka, tuberozy, konwalii, peonii, i wielu innych. Z roślin, których pozyskanie olejków jest trudne lub wręcz niemożliwe, produkuje się tak zwane absoluty.

Zatem świece lub inne produkty zapachowe o wyżej wymienionych zapachach, nie są naturalne i tym samym nie posiadają żadnych właściwości terapeutycznych[i]. Oczywiście, absolutnie nic w tym złego, że mamy ochotę na świecę o zapachu fiołka. Zachęcam jednak do bycia ciekawym, nie bania się zadawania pytań producentom czy sprzedawcom, a wszystko po to, aby świadomie podejmować decyzje zakupowe.

     

Wszystkie świece z naszej manufaktury wykonujemy ręcznie w małych ilościach, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Używamy wyłącznie naturalnych składników najwyższej jakości od zaufanych dostawców - naturalnego wosku sojowego oraz prawdziwych, nierozrzedzonych olejków eterycznych.  

Nasze świece są w 100 % naturalne, bez sztucznych substancji zapachowych, chemicznych barwników, produktów ropopochodnych, czy nawet wosku pszczelego, a każdy z zapachów jest naszą autorską kompozycją zapachową. 

Mamy nadzieję, że świece z naszej Manufaktury zagoszczą w Waszym życiu jako codzienny rytuał.
--- 

[i] http://www.drbeta.pl/webpage/pl/dr-beta-radzi.html
http://www.freepik.com">Designed by Hello-Pixel / Freepik

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl