O Firmie

Zanim zaczęliśmy robić świece, sami je kupowaliśmy w dużych ilościach. Zdarzały nam się świeczki z sieciówek, ale również niszowe świece za nawet 300 zł. Bardzo nas rozczarowywały produkty drogie, które nie pachniały, źle się wypalały, albo zapach po rozpaleniu był nie do zniesienia. Skoro nam się to przytrafiało, to na pewno i innym.

Uznaliśmy, że nie ma na rynku dobrych, naturalnych i ekskluzywnych świec sojowych. Nie chcieliśmy robić świec w brązowych słoikach ani na gotowych zapachach z hurtowni. Nie chcieliśmy nikogo kopiować. Chcieliśmy pójść dłuższą i trudniejszą drogą, na przykład poprzez samodzielne komponowanie zapachów.

Aromaterapeutyczne działanie naszych świec

Świece z naszej Manufaktury mogą być wykorzystywane w aromaterapii, gdyż zawierają jedynie naturalne olejki eteryczne oraz roślinny wosk sojowy. Olejki eteryczne są całkowicie naturalnymi wyciągami roślinnymi i w odróżnieniu od syntetycznych mieszanek zapachowych, posiadają aromaterapeutyczne właściwości. 
Głównym celem aromaterapii jest przywracanie równowagi ciała i umysłu. Aromaterapia relaksuje, odpręża, koi napięcia nerwowe. Jest to niezwykle prosty, przyjemny sposób na usuwanie wielu dolegliwości.

Gwarancja jakości świec MOIRA

Wszystkie świece z naszej manufaktury wykonujemy ręcznie w małych ilościach, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Używamy wyłącznie naturalnych składników najwyższej jakości od zaufanych dostawców - naturalnego wosku sojowego oraz prawdziwych olejków eterycznych. Nie dodajemy sztucznych substancji zapachowych, chemicznych barwników, produktów ropopochodnych, ani wosku pszczelego. Gwarantujemy ręczne wykonanie każdej świecy i najlepsze, naturalne składniki, a wszystkie zapachy świec MOIRA, to nasze autorskie kompozycje.

Olejki eteryczne i ich właściwości

Otrzymywanie olejków eterycznych jest niezwykle kosztowne. Np. w przypadku olejku różanego na 1 kg esencji potrzeba aż 5000 kg płatków ze świeżo otwartych kwiatów! Warto również wiedzieć, że ze względów technologicznych lub ekonomicznych, z wielu roślin olejków eterycznych pozyskać nie można. Nie ma więc olejków eterycznych z jaśminu, fiołka, tuberozy, konwalii, peonii, i wielu innych. Zatem nie można mówić, że np. świeca o zapachu jaśminu czy tuberozy, będzie świecą naturalną z olejkami eterycznymi z tychże kwiatów. Wszystkie produkty sprzedawane jako olejki z tych roślin są sztucznymi kompozycjami zapachowymi, które nie mają żadnych właściwości terapeutycznych.

Jak kupować świece?

♥ Nie bójcie się pytać czy świeca posiada naturalne olejki eteryczne czy sztuczne substancje zapachowe.

♥ Wybierajcie produkty od polskich rzemieślników z małych manufaktur - macie wtedy pewność, że kupujecie produkt niepowtarzalny, stworzony z naturalnych składników z pasją i miłością

♥ Cieszcie się zapachem i płomieniem świecy nie tylko od święta :) 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl